Mona - Shooting The Moon

Květen 2007

Okrsek 13

25. května 2007 v 12:06 | niki piki(:-) |  filmy
Okrsek 13 - plakát
Popis: Paříž 2013. Město je zdí rozděleno na ghetta, kde neplatí žádná pravidla ani žádné zákony. Mocnému gangu v Okrsku 13 se podařilo ukrást experimentální nukleární bombu. Damien, důstojník speciální policejní jednotky, a Leito, obyvatel okrsku 13, mají 24 hodin na to, aby nálož zneškodnili.

Cadet Kelly

21. května 2007 v 8:25 | niki piki(:-) |  filmy
Cadet Kelly - Cadet Kelly
Hrají: Hilary Duff, Shawn Ashmore, Nigel Hamer, Joe Matheson, Desmond Campbell, Tim Post
Popis: Další film teenagerovské hvězdy Hilary Duff. Hraje tady čtrnáctiletou Kelly, která musí kvůli rodičům podstoupit disciplinární a tréninkový výcvik ve vojenské základně. Mladé Kelly se tam ale nelíbí a proto se bude snažit jakýmkoliv způsobem všem velitelům znepříjemnit její pobyt a rodičům dokázat, že ona nebude další voják v rodině.
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Pan Božský

21. května 2007 v 8:11 | niki piki(:-) |  filmy
Pan Božský - Perfect Man, The
Hrají: Hilary Duff, Heather Locklear, Marc Minardi, Chris Noth, Carson Kressley, Gerry Mendicino, Philip Akin, Jeff Lumby, Marvin Kaye, Eldridge Hyndman, Jung-Yul Kim, Dennis DeYoung, Eugene Oleksiuk, Richard Partington, Martin P. Doyle
Popis: Holly Hamilton (Hilary Duff) je normální dospívající dívka, kterou už unavuje stěhovat se pokaždé, když její svobodná matka Jean (Heather Locklear) prochází partnerskou krizí. Aby jí uchránila před další špatnou volbou, vymyslí si dokonalý plán s dokonalým mužem…imaginárním tajným ctitelem, který si s Jean něco začne a posílí její upadající sebeúctu.

Ale když se tenhle virtuální vztah začne uskutečňovat, Holly se ocitá před úkolem stvořit nápadníkovu podobu. A tak si jako tvář, jež se skrývá za všemi dopisy a dárky, propůjčuje šarmantního a pohledného strýčka (Chris Noth) své kamarádky. Postupem času musí Holly podnikat stále zoufalejší kroky, aby svou lest nepokazila a uchránila maminčino nově nabité štěstí…Ale nepropásne tak Jean toho opravdového pana dokonalého, až se objeví?
Pan Božský (Perfect Man, The)
Pan Božský (Perfect Man, The)
Pan Božský (Perfect Man, The)
Pan Božský (Perfect Man, The)
Pan Božský (Perfect Man, The)

Nikdy to nevzdávej!

20. května 2007 v 17:59 | niki piki(:-) |  filmy
Plakát
Hrají: Hilary Duff, Rebecca De Mornay, Christopher Mauldin, Josh Kuhn, Kyle Downes, Jason Ritter, Marshall Manesh, Gibby Brand, Mitch Rotter, John Gipson
Popis: Terri je obyčejná holka z malého města s velkým snem. Stát se zpěvačkou. Právě ji skončila škola a ona by ráda jela do Los Angeles studovat speciální letní hudební program na univerzitu, kde se dostanou jen ti nejlepší z celé země. Všichni jsou z nápadu nadšení kromě jejího otce. Ten cestu ihned zakáže. Terrin bratr Paul však tajně odešle přihlášku, protože ví, že je to Terriino největší přání. Poté se však stane strašná událost. Terri a Paul mají autenohedu, při které se Paul zabije. Celou rodinu to zasáhne a Terri dokonce vyhodí i dopis ze školy, ve kterém se dozví, že byla přijata. Nakonec ji ale máma s tetou donutí odjed i přes nesouhlas otce. Nechcou ji zkazit příležitost. Otec si tedy myslí, že jede na prázdniny k tetě Nině. Terri se však vydává na hudební univerzitu do L.A. Tam se seznámí s hodnými lidmi, kteří se stanou jejími přáteli, najde i lásku, ale bude muset bojovat i se zákeřnými nepřáteli, kteří se budou snažit Terri vyřadit ze hry. A k tomu se všichni musí pečlivě připravovat na konečné vystoupení. Hilary Duff a Oliver James ve skvělém filmu o rodině, citech a hudbě.

Italské prázdniny

20. května 2007 v 17:53 | niki piki(:-) |  filmy
Italské prázdniny - The Lizzie McGuire Movie
Hrají: Hilary Duff, Robert Carradine, Yani Gellman, Antonio Cupo, Artine Brown, Adam Lamberg, Daniel Escobar, Peter Kelamis, Alessandro Cavalieri, Riccardo Marino, Michael Carrat, Giulio Maria Berruti, Matteo Perrazini, Marcus Hondro, Stefano Colacitti, Jackson Rogow, Brent Chapman, Dan Joffre, Claude Knowlton, Michael H. Fall, Peter Grasso, Stefano Giulianetti
Popis: Walt Disney Pictures uvádí ITALSKÉ PRÁZDNINY, rozvernou komedii v hlavní roli s Hilary Duff, nejoblíbenější teenagerovskou hvězdou Hollywoodu (Agent Cody Banks). Veselá dobrodružství začínají, když se půvabná Lizzie (Duff) a její přátelé chystají na školní výlet do Itálie. Tam se Lizzie obrátí celý dosavadní život v pohádkový sen, když se zamiluje do italské pop-hvězdy Paola a on si ji splete se svou bývalou přítelkyní. Z mladičké a nezkušené Lizzie se stává mezinárodní hvězda pop music, která stojí před zásadním rozhodnutím: má vyměnit nový báječný život v záři reflektorů za staré dobré časy a osvědčené přátele?

Potomci lidí

20. května 2007 v 17:46 | niki piki(:-) |  filmy
Poslední živý až zhasne světlo...
Hrají: Clive Owen
Popis: Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a odstranění příčiny neplodnosti lidstva už jen čeká na zázrak. Do nedaleké budoucnosti nás ve své temné a šokující vizi uvádí režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda, Harry Potter a vězeň z Azkabanu), který se inspiroval slavnou stejnojmennou sci-fi novelou královny detektivek P. D. James.

Díky totalitnímu zřízení dokáže jediná Velká Británie odolávat všeobjímajícímu chaosu. Platí za to sice strašnou cenu - občanská práva jsou velmi okleštěna a občasné pokusy o odpor brutálně potlačovány, ale Theovi (Clive Owen), londýnskému byrokratovi, který už jen pasivně čeká na svůj konec, je to úplně jedno. Ovšem jen do chvíle, než se s pytlem na hlavě ocitne v kufru dodávky a posléze stane tváří v tvář své bývalé lásce Julian (Julianne Moore), která stojí v čele jedné z mnoha odbojových skupin a má pro Thea speciální úkol - zajistit pro jednu z jejích spolubojovnic tranzitní víza a dostat ji bezpečně ze země. Během cesty, jejímž cílem je azyl pod záštitou organizace Human Project, Theo zjišťuje, že jeho chráněnka Kate není obyčejná uprchlice. Naopak - je to člověk, kvůli kterému by byla spousta lidí ochotná vraždit. Je totiž v osmém měsíci těhotenství a představuje kýžený zázrak, na který lidstvo už devatenáct let čeká.

Na útěku před anarchisty, kteří by ji rádi zlikvidovali kvůli zachování stávajícího bezvýchodného stavu, a reprezentanty režimu, již by ji rádi zneužili ke svým politickým cílům, se Theo a Kate stávají velmi nejistou, nicméně jedinou nadějí naší civilizace.
www.potomcilidi.cz

Černý rytíř

20. května 2007 v 12:48 | niki piki(:-) |  filmy
Černý rytíř - Black Knight
Hrají: Martin Lawrence, Tom Wilkinson, Vincent Regan, Reid Perry, Vincent Lumia, David Gorka, Lonnie Burchfield, KJ Lodge, Sam Edens, Brian Bormet, Ken Moran, Kevin P. King
Popis: Upovídaný a mazaný Jamal Walker (Martin Lawrence) má velké plány, ale zatím je zastrčený v zábavním středověkém parku a jeho práce nikam nevede. Jednoho dne se mu ale stane nehoda a Jamal se časem přenese zpátky do Anglie 14. století - do světa rytířů v zářící zbroji, kterému vládne bezbožný král a kde dámy potřebují pomoc. Středověk se úplně změní a nikdy už nebude stejný, když ho z 21. století navštíví Jamal a chce pomáhat odvážnému rytíři a krásné dámě porazit zlého krále. ČERNÝ RYTÍŘ - komedie o mladíkovi z jiné doby a s jiným názorem na věc.

bk06
bk05
bk04
bk02
bk03

Cellular

19. května 2007 v 15:42 | niki piki(:-) |  filmy
Cellular - Cellular
Hranicí mezi životem a smrtí je signál.
Hrají: Kim Basinger, Jessica Biel, Valerie Cruz, William H. Macy, Eric Christian Olsen, Jason Statham
Popis: Jessica Martinová (Kim Basinger) je ničím z průměru nevyčnívající milující manželka a matka, která učí na střední škole. Zcela nenadále je však unesena na neznámé místo, přičemž vůbec netuší, co bylo příčinou únosu, ani kdo jsou její věznitelé. Náhodně se jí podaří prostřednictvím mobilního telefonu kontaktovat mladého muže jménem Ryan (Chris Evans), kterému popíše svou situaci a své obavy, že jí hrozí smrt z rukou neznámých únosců, kteří navíc mají v úmyslu unést i jejího manžela a syna. Ryan se stane pro Jessicu jediným člověkem, který může zabránit únosu jejího muže a syna a přestože z Jessicy zná pouze její vyděšený hlas z telefonu, rozhodne se jí pomoci. Stává se tak součástí světa plného podvodů a vražd. Má v rukou život Jessicy i její rodiny, aniž by tušil, co je doopravdy na druhé straně telefonu a co ho za jeho snahu o jejich záchranu vlastně čeká…
Cellular (Cellular)
Cellular (Cellular)
Cellular (Cellular)
Cellular (Cellular)
Cellular (Cellular)

Sahara

19. května 2007 v 15:36 | niki piki(:-) |  filmy
Sahara - Sahara
Hrají: Delroy Lindo, William H. Macy, Matthew McConaughey, Lambert Wilson, Steve Zahn
Popis: Zkušený badatel Dirk Pitt (Matthew McConaughey) najde minci, k níž se váže historická legenda. To ještě netuší, že se se svým parťákem Al Giordinem (Steve Zahn) vydá na největší dobrodružství svého života - honbu za pokladem tím nejnebezpečnějším koutem západní Afriky. Hledá dávno ztracenou válečnou loď z americké občanské války, která až dosud ukrývá tajný náklad. Místní lidé ji znají jako "loď smrti". Dirk a Al potkají doktorku Evu Rojas (Penelope Cruz), krásnou a chytrou ženu, která se domnívá, že ztracená loď souvisí s širším ekologickým problémem, ohrožujícím okolní svět.

Při hledání ztracené lodi, o jejíž existenci vědí nejenom oni, se Dirk, Al a Eva mohou spolehnout pouze na svůj důvtip, aby zvítězili nad nebezpečnými protivníky, přežili drsné podmínky a přišli na kloub nejednomu tajemství.
Sahara (Sahara)
Sahara (Sahara)
Sahara (Sahara)
Sahara (Sahara)
Sahara (Sahara)

Petr Pan

19. května 2007 v 15:31 | niki piki(:-) |  filmy
Petr Pan - Petr Pan
Nejslavnější pohádka všech dob.
Hrají: Jason Isaacs, Jeremy Sumpter, Rachel Hurd-Wood, Lynn Redgrave, Richard Briers, Olivia Williams, Ludivine Sagnier
Popis: Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy Darling každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě. Wendy a její bratři si začínají spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci užívat nový život, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během dobrodružných střetů s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, obrovským krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem poznávají, co v nich ve skutečnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se mezitím blíží k rozhodujícímu souboji.
Petr Pan (Petr Pan)
Petr Pan (Petr Pan)
Petr Pan (Petr Pan)
Petr Pan (Petr Pan)
Petr Pan (Petr Pan)

Osamělý mstitel

19. května 2007 v 15:20 | niki piki(:-) |  filmy
Osamělý mstitel - A Man Apart
Hrají: Vin Diesel, Larenz Tate, Timothy Olyphant, Jacqueline Obradors, Michael Papajohn, Tim Babb, Steve Eastin, Jeff Kober
Popis: Agenti protidrogového oddělení Sean Vetter (Vin Diesel) a Demetrius Hicks (Larenz Tate) už sedm let společně bojují proti průsaku drog skrz americko-mexickou hranici. Jejich největším protivníkem je drogový kartel z pouště Baja, kterému šéfuje Meno Lucero (Geno Silva). Když se jim podaří dostat Lucera za mříže, objeví se nový hráč - tajemný zabiják známý jako Diablo. Zlikviduje zbytky Lucerova kartelu a když se proti němu Vetter s Hicksem postaví, zabije také Vetterovu ženu Stacy. Při realizaci pomsty za smrt své manželky se Vetter nezastaví před ničím. Diabla prostě pošle do pekel, i kdyby tam měl skončit spolu s ním...
Osamělý mstitel (A Man Apart)
Osamělý mstitel (A Man Apart)
Osamělý mstitel (A Man Apart)
Osamělý mstitel (A Man Apart)
Osamělý mstitel (A Man Apart)

Kurýr

18. května 2007 v 20:46 | niki piki(:-) |  filmy
Kurýr - The Transporter
Pravidla jsou od toho, aby se porušovala.
Hrají: Jason Statham, Doug Rand, Tonio Descanvelle, Laurent Desponds, Matthieu Albertini, Vincent Nemeth, Jean-Yves Bilien, Jean-Marie Paris, Adrian Dearnell, Alfred Lot, Sebastien Migneau, Laurent Jumeaucourt, Christian Gazio, Stefan Gudju
Popis: Frank Martin (Jason Statham) je bývalý příslušník zvláštní jednotky. Nyní žije zdánlivě poklidným životem na francouzském pobřeží Středozemního moře. Příležitostně pracuje jako nájemný KURÝR, který přepravuje zboží. Plní tajné, někdy i nebezpečné úkoly a zachovává tři přísná pravidla - první: nikdy neměň dohodu, druhé: žádná jména, třetí: nikdy se do zásilky nedívej.

Je najat Američanem známým pod jménem "Wall Street", aby doručil zásilku. Při jedné zastávce na cestě Frank zjistí, že se jeho balík "hýbá" a poruší pravidlo tři. Obsahem je krásná žena se zalepenými ústy...
Kurýr (The Transporter)

Společenství Druidů

18. května 2007 v 0:14 | niki piki(:-) |  filmy
Popis: Co skrývají hlubiny mýtického lesa Brocéliande?
Chloé (Elsa Kikoine) studuje archeologii na univerzitě v Rennes - v srdci Bretaně. Její specializací je keltská historie. Tento školní rok se však odvíjí ve znamení série záhadných vražd.Nevysvětlitelné události, a nimiž se dívka setkává, se zdají mít spojitost s tajuplným lesem Brocéliande, opředeným keltskými legendami. Chloé se zde podílí na archeologickém průzkumu hrobů. Riskuje tím však, že probudí starověké temné síly...

Johanka z Arku

17. května 2007 v 18:46 | niki piki(:-) |  filmy
Johanka z Arku - The Story of Joan of Arc
V sedmnácti zachránila Francii, v devatenácti ji Francie zradila.
Hrají: Milla Jovovichová, John Malkovich, Faye Dunawayová, Dustin Hoffman, Pascal Greggory, Vincent Cassel, Tchéky Karyo
Popis: Počátkem patnáctého století krvácí Francie pod nemilosrdnými údery anglických dobyvatelů. Křehká sedmnáctiletá venkovanka Johanka (Milla Jovovichová), do jejíhož dětství krutě zasáhla válka, přichází za budoucím králem Karlem VII (John Malkovich) a žádá ho o armádu. Je skutečně poslem boží vůle, jak o sobě tvrdí? Když charismatická dívka prokáže u dvora jisté nadpřirozené schopnosti, získá skutečně velení nad zbytky francouzské armády, která marně obléhá Orleans. Zoufalým útokem ignorujícím základy válečné taktiky se jí podaří Angličany překvapit a za cenu velkých ztrát nakonec zvítězit. Johanka je šokovaná krutostí války, ale věrna svému božskému poslání spěchá s nejvěrnějšími bojovníky k hradbám Paříže, aby dokončila osvobození Francie. Král vrcholně spokojený s pozvolným obratem ve válce Johanku záměrně nepodpoří. Z prosté dívky se stává nepohodlná "Národní hrdinka" komplikující vychytralé pikle mocipánů. Johanka je zradou vydána do rukou nenáviděných Angličanů, postavena před inkviziční soud a upálena. Podstatná část tohoto výpravného a vizuálním stylem nezaměnitelného Bessonova filmu se natáčela u nás.

Účastníci zájezdu

16. května 2007 v 15:51 | niki piki(:-) |  filmy
Účastníci zájezdu - Účastníci zájezdu
Hrají: Květa Fialová, Kristýna Leichtová, Jaromír Nosek, Anna Polívková, Pavel Liška, Ondrej Koval, Adrian Jastraban, Eva Holubová, Jana Štěpánková, Ladislav Ondřej, Miroslav Krobot, Bohumil Klepl
Popis: Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě!

Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie.
Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu)
Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu)
Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu)
Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu)
Účastníci zájezdu (Účastníci zájezdu)

Elyonova země

15. května 2007 v 22:57 | niki piki(:-) |  knihy
Elyonova země I - Temné horyPatrick Carman - Temné hory
Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města.
Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.
Všude tam, kde se oceán setkává s pevninou, jsou temné, rozeklané útesy. Když se nad ně nakloníte, leží o několik metrů níž mlha tak hustá, že nevidíte vodu. Kam až oko dohlédne, nic než bílý nadýchaný opar, jako bychom viseli v oblacích, a kdybychom překročili okraj, padali bychom celé dny. Nebýt divokého hučení vln narážejících kdesi hluboko dole do útesů, člověk by si myslel, že naše země je ostrovem v nebi.
Alexa Daleyová
Elyonova země II - Trnité údolíPatrick Carman - Trnité údolí
Být překvapený, žasnout, to je začátek pochopení.
José Ortega Y Gasset
Alexa Daleyová se domnívala, že poté, co zvítězila nad člověkem, který ohrožoval město Bridewell zevnitř, skončí i veškeré problémy.
Teď, když jsou hradby kolem jejich země stržené, se však objevuje nové, nečekané nebezpečí zvenčí. Alexa se zaplete do zápasu, který ohrožuje nejen její život, a v němž má hrát klíčovou roli.
Zlověstné síly se projevují překvapivým a ohavným způsobem a jejich cílem je zahalit zemi temnotou. Aby Alexa a její přátelé pomohli dobru zlo porazit a vrátit zemi klid a mír, musí riskovat mnohem víc, než kdy dřív - poradit si s nestvůrnými obry, krvežíznivými netopýry, vyhladovělými zdivočelými psy a mimořádně ďábelským zloduchem.
Když přichází večer a na Bridewell se začínají pokládat stíny, přepadají mě stále stejné zneklidňující myšlenky. Temnota vysílá své stíny, aby k ní přitáhly všechny muže, jenž zůstává příliš dlouho ve stínu a pohrává si s pochmurnými myšlenkami?
Z deníku Thomase Warvolda
Elyonova země III - Desáté městoPatrick Carman - Desáté město
Životu se dá porozumět jen zpětně, ale musí se jít kupředu.
S. A. Kierkegaard

Osud země závisí na odvážné dívce. A je to tady. Závěrečný souboj. Na jedné straně zloduch Victor Grindall a jeho děsivý pán, uvězněný Abaddon, na straně druhé třináctiletá dívka jménem Alexa, v jejíchž rukách je osud Elyonovy země.
Má-li zvítězit dobro, musí Alexa najít způsob, jak přeplout Osamělé moře, zachránit kamaráda Yipese a objevit záhadné Desáté město.
Cestou je napadána ze všech stran, zradí ji blízká bytost a v závěrečné bitvě je v sázce úplně všechno. Dojde i k odhalení velkého tajemství. V těch chvílích se Alexa stává skutečnou hrdinkou...
Obálka: Osamělé moře - Elyonova zeměPatrick Carman - Osamělé moře
Ještě dříve, než se postavily hradby..., než došlo k souboji mezi Abaddonem a Elyonem..., než se narodila Alexa Daleyová..., žili dva bratři Thomas a Roland Warvoldovi, jejichž minulost byla stejně záhadná jako budoucnost. Vyrostli ve strašných podmínkách sirotčince, odkud uprchli do neznámého, tajuplného světa. Na každém kroku je čekalo vzrušení, dobrodružství a nebezpečí. Jejich příběh vypráví o tajemnu, hledání, přátelství a o záhadách Elyonovy země.

Tristan a Isolda

15. května 2007 v 16:21 | niki piki(:-) |  filmy
Tristan a Isolda - Tristan & Isolde
Nestárnoucí příběh věčné lásky, spalující vášně, bezmezné oddanosti a kruté zrady...
Popis: Mýtus o Tristanovi a Isoldě pochází z keltských legend temného dávnověku, z období o kterém se ví jen málo. Tragický příběh o zapovězené lásce muže a ženy je příběhem, který předchází legendám o Artušovi a Guinevře na Kamelotu nebo Shakespearově Romeu a Julii. Po pádu Říma byli angličtí válečníci tvrdě utlačováni silami irského krále Donnchadha. Jeden z vojevůdců, Lord Marke (Rufus Sewell), se pokoušel sjednotit anglické kmeny, aby vytvořil silný národ.

Jeho nejlepší rytíř Tristan (James Franco) byl chlapec, kterého Marke vychovával od doby, kdy jako dítě osiřel po útoku Irů. Marke věří, že společně s Tristanem dokáže spojit svůj lid a zbavit ho tak irské nadvlády. V jedné z bitev je Tristan vážně zraněn. Umírá a je proto svými spolubojovníky vyslán v lodi na moře, podle zvyku kterým pohřbívají Vikingové. Zachrání ho ale krásná Isolda (Sophia Myles), tajemná irská dívka, která ukrývá Tristana před svým otcem, králem Donnchadhem. Zamilují se do sebe. Jejich tajné milostné dobrodružství však končí Tristanovým návratem do Anglie.

Král Donnchadh se mezitím snaží znesvářit anglické kmeny a hodlá obětovat svou dceru vítězi turnaje anglických šampionů. Tristan toto klání vyhraje. Získá princezninu ruku pro Lorda Marka, který může konečně naplnit svou vizi sjednocené Anglie. Když Tristan zjistí, že žena, kterou získal pro svého pána, je jeho irská zachránkyně Isolda, je vyděšen. Marke je navíc vážený a poctivý budoucí král, díky němuž se z Tristana stal úspěšný rytíř. Tristana a Isoldu nejprve rozdělují znesvářené země, pak věrnost králi a zemi. Musí skrývat své city kvůli budoucnosti své země. Oba se snaží žít svůj život, jsou k sobě přitahováni a riskují všechno pro jedinou krátkou chvíli objetí.
Tristan a Isolda (Tristan & Isolde)
Tristan a Isolda (Tristan & Isolde)
Tristan a Isolda (Tristan & Isolde)
Tristan a Isolda (Tristan & Isolde)
Tristan a Isolda (Tristan & Isolde)

Lovci lvů

15. května 2007 v 16:03 | niki piki(:-) |  filmy
Popis: Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se odehrává v roce 1896 v zapadlém východoafrickém Tsavu (dnešní Keni), jistě potěší všechny z vás, kdo se rádi kocháte divokou, drsnou, avšak zároveň magickou africkou přírodou, kdo milujete dramatické a napínavé momenty a v neposlední řadě obdivujete mužnost a charisma Michaela Douglase a Vala Kilmera. Zkušený stavební inženýr a plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta nesnadný úkol - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Netuší však, že se právě vydal na největší a také nejnebezpečnější dobrodružství svého života. Nejenže jej tlačí čas - jelikož se Britové snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci, je lhůta pro dokončení stavby přesně vyměřena na pět měsíců - a nepříliš líbivé podmínky, ale zároveň se musí dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota, kterým za oběť padlo již více než 130 lidí, je však téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno

Krev jako čokoláda

15. května 2007 v 15:53 | niki piki(:-) |  filmy
Krev jako čokoláda - plakát
Popis: Příběh se odehrává v moderní Bukurešti a vypráví příběh devatenáctiletéhé Vivian Gandillon (Agnes Bruckner), která strávila celý svůj život během za pravdou … že je vlkodlakem. Když ale pocítí náklonost k americkému umělci, který navštívil město, hrozí jí vyhnanství z její vlastní tajné rodinné společnosti. Musí si vybrat mezi láskou k outsiderovi nebo zrazením tajného slibu vlastní rodiny.

Čtyři bratři

15. května 2007 v 15:33 | niki piki(:-) |  filmy
Čtyři bratři - plakát
Popis: Režisér stylových akčních filmů John Singleton (Drsnej Shaft, Rychle a zběsile 2) přichází s dalším drsným a provokativním thrillerem. Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále ještě učí žít.

Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a "usadil se" - ale tragická událost je zase spojí dohromady.

Stačí být v nepravý čas na nepravém místě, a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou, Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst, a ospalé předměstí tím promění v peklo.

Čtyři bratři tedy nejsou jen akční řežbou, v níž hlavní hrdiny pohání touha po pomstě, ale zároveň přesvědčivým psychologickým dramatem o synovské a sourozenecké lásce, která nemusí nutně být zakódována geneticky.

Twilihgt sága: Rozbřesk - 1.část
V kinech: 17.11.2011