Mona - Shooting The Moon

Dan Brown - Andělé a démoni

2. září 2007 v 9:47 | ni piki(:-) |  knihy
Obálka Andělé a démoni - obrazové vydání
V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu harvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestseleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky svým znalostem v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností. V tomto výpravném vydání je Robertův závod s časem doplněn více než sto padesáti barevnými fotografiemi, ilustracemi i detaily všech autentických míst, která v románu hrají důležitou roli. Vedle barvitého textu se může čtenářova představivost opřít o konkrétní vizuální mozaiku díla, a zážitek z napínavé četby si tak čtenář i divák může ještě umocnit.
Tento nervy drásající thriller, který je směsicí hrůzy, poznání i humoru, provádí čtenáře po autentických historických památkách Říma i Vatikánu, přičemž ho vtahuje do temných krypt, nebezpečných hrobek, opuštěných katedrál a tajných chodeb.
Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec. Do Švýcarska přilétá harvardský profesor Robert Langdon, aby pomohl rozluštit záhadný symbol, který kdosi umučenému vědci vypálil na hruď - a dochází k šokujícímu zjištění: cejch je dílem iluminátů , tajného bratrstva, které podle veškerých důkazů již dávno zaniklo. Nyní však ilumináti vstali z mrtvých, aby se krutě pomstili svému odvěkému nenáviděnému nepříteli: katolické církvi.
Ve vatikánské Sixstinské kapli se zatím schromáždili kardinálové, aby zvolili nového papeže. Odříznutí od vnějšího světa, jak velí tradice konkláve, nemají ani tušení, že kdesi v útrobách Vatikánu odtikává supermoderní časovaná bomba. Vědí jen to, že čtyři z nich v kapli neznámo proč chybí.
Langdon a jeho krásná pomocnice, vědkyně Vittorie Vetrová, spojí síly, aby rozluštili prastarý systém symbolů tvořících po Římě tajnou stezku zasvěcení. Ta je má dovést do zapomenuté iluminátské lóže, v níž chtějí nalézt klíč k záchraně Svatého města. Každé odhalení ale vede k další záhadě a neviditelný zatím vraždí jednoho kardinála za druhým...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenisk@ Lenisk@ | 30. července 2011 v 17:18 | Reagovat

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Twilihgt sága: Rozbřesk - 1.část
V kinech: 17.11.2011