Mona - Shooting The Moon

Říjen 2007

Anakonda

28. října 2007 v 14:29 | niki piki(:-) |  filmy
Anakonda - Anaconda
Když slyšíš praskat vlastní kosti a nemůžeš dýchat, nevydáš ani hlásku, i když se ti chce řvát.
Hrají: Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Eric Stoltz, Owen Wilson, Kari Wuhrer, Jonathan Hyde, Vincent Castellanos
Popis: Mladá režisérka dokumentárních filmů Terri vyráží se svým štábem na řeku Amazonku. Cílem expedice je vypátrat a nafilmovat legendami opředený indiánský kmen. Zanedlouho po vyplutí zachrání filmaři život drsnému lovci hadů jménem Paul Sarone, jehož loď uvízla ve vodních travinách. Sarone naoko projevuje vděčnost, ovšem krátce po jeho vstupu na palubu se za podezřelých okolností vážně zraní jeden z filmařů. pokud má přežít, musí se výprava co nejrychleji dostat do přístavu s nemocnicí. Aby ušetřili dva dny plavby proti proudu, navrhuje vychytralý Sarone zkratku přes podezřelou lagunu. hnáni strachem o život přítele filmaři souhlasí. Netuší, že za pár hodin se sami octnou ve smrtelném nebezpečí. Obří anakonda ztrestá každého, kdo se pokusí proniknout na její teritorium. Navíc má se Saronem zjevně nevyřízené účty...
http://emmanuel.denis.free.fr/images/anaconda.JPG

Utržený ze řetězu

26. října 2007 v 8:41 | niki piki(:-) |  filmy
Utržený ze řetězu - Danny the Dog
Hrají: Bob Hoskins, Jet Li, Morgan Freeman, Vincent Regan, Phyllida Law, Tamer Hassan, Michael Jenn, Michael Ian Lambert, Andy Beckwith, Jeff Rudom, Alain Figlarz, Maurice Chan, Emmanuel Lanzi, Affif Ben Badra, Cyrille Hertel
Popis: Tohle je příběh o Dannym (Jet Li), otrokovi, který většinu života strávil bez jakéhokoli vzdělání. S osobností a myšlením malého dítěte se naučil pouze jedinou věc: jak bojovat. Jeho vlastník Bart (Hoskins) jej donutil nosit obojek.

Danny byl vybrán jako bojující stroj, bojující v ilegálních gladiátorských klubech, kde pro Barta vydělává spousty peněz. Po autonehodě, při které Bart upadne do kómatu, se Danny setká se slepým ladičem klavírů (Freeman), který žije na útěku, protože zná tajemství, o které jde několika špatným chlápkům. Používá hudbu, aby naučil Dannyho o světě a pomohl mu stát se člověkem.

Doba ledová

26. října 2007 v 8:36 | niki piki(:-) |  filmy
Doba ledová - Ice Age
Hrají: John Leguizamo, Denis Leary, Goran Visnjic, Jack Black, John Leguizamo, Diedrich Bader, P.J. Benjamin
Popis: Bylo nebylo. Ne tak dávno, sotva před 20 000 lety, v prehistorickém světě, kdy mrzne až praští, začíná příběh o mi-mi-migraci. Jak má jeden ale poznat, že jde o DOBU LEDOVOU a ne třeba o Mrazivé časy nebo Velký chlad? No, tak se na naše hrdiny podívejte! obličeje mají vyloženě LEDOVÉ. A s tím přesunem je docela honička, zvlášť když zvířecí tým - mamut, tygr a lenochod - najdou lidské mládě, moc roztomilého človíčka, a usmyslí si, že prcka vrátí rodičům. Během dobrodružné cesty mají zvířata spoustu starostí, jak se uživit. Mamut musí dávat pozor, aby mu věčně někdo nešlapal na chobot a musí hájit svou tělnatost. Není přece tlustý, to ty chlupy dělají, že tak vypadá. Tygr zase potřebuje uchovat svou tygří vážnost. A ještě musí vyřešit spoustů problémů se vztahy. A jaký je to pořádek. když lenochod střídá partnerky jako ponožky? Panečku, mamut, ten je věrný. Na konec by to chtělo nějakou změnu. Což takhle "globální oteplení"?

Valentine

25. října 2007 v 20:06 | niki piki(:-) |  filmy
Valentine - Valentine
Pomsta bude sladká, jako valentýnský bonbón.
Hrají: Denise Richards, David Boreanaz, Katherine Marie Heigl, C. Ernst Harth, Fulvio Cecere, Daniel Cosgrove, Woody Jeffreys, Wyatt Page, Paul Magel, Ty Olsson, Daniel Boileau, G. Patrick Currie, Alex Diakun, Aaron Dudley, Dalias Blake, Joel Palmer, Sterling McKay, Chad Barager, Mark Mullan
Popis: Třídní otloukánek, kterému se vždy všechny hezké dívky vyhýbaly na sto honů, pokud mu ovšem nechtěly provést něco, čemu by se smála půlka školy, se letos rozhodl vrátit úder...
Den Svatého Valentýna se pro něj stal ztělesněním útrap a on v tento jediný den hodlá všechen nastřádaný vztek a ponížení vrátit i s úroky.
Nejlepší přítelkyně Kate, Paige, Dorothy, Lily a Shelly jsou dnes mladé ženy hledající vztah - valentýnskou lásku, pro kterou by stálo za to umřít. Letos se jim možná jejich přání splní...
Valentine (Valentine)
Valentine (Valentine)

Doba Ledová 2 - Obleva

25. října 2007 v 19:54 | niki piki(:-) |  filmy
Doba Ledová 2: Obleva - Ice Age 2: The Meltdown
Hrají: Seann William Scott, John Leguizamo, Queen Latifah, Denis Leary, Josh Peck, John Leguizamo, Jay Leno, Jess Harnell
Popis: Ve filmu "DOBA LEDOVÁ 2 - OBLEVA" se vracejí naši hrdinové z prostředí pod bodem mrazu: chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická kryso/veverka, věčná smolařka Kryserka. Naše trojice hrdinů stále drží pospolu a užívá si výhody světa, který je ve stavu tání. Žijí v primitivní verzi vodního parku, nabité vodními skluzavkami, bazény s vlnami a spoustou zvířat užívajících si sluníčka. Manny kolem sebe vidí rodiny držící pohromadě a cítí se připraven založit svou rodinu. Nikdo ale v okolí nezahlédnul jiného mamuta celou věčnost, Manny se obává, že může být posledním žijícím mamutem. Potom ale potká ELLIE. Dobré na tom je, že Manny potkal poslední samici mamuta na světě. Špatné na tom je, že Ellie má problémy ohledně pochopení své identity, což klade na Mannyho mnoho neobyčejných nároků.

Naštěstí má Sida a Diega, kteří mu pomáhají projít očistcem namlouvání. Jakoby nebylo dost těžké snažit si získat přízeň Ellie, ta má ještě jako přívažek dva bratry z rodu vačic, CRASHE a EDDIEHO, párek troufalých rošťáků, (představte si JACKASSE na druhou). Jsou to dva nafoukaní, uvřískaní průšviháři. K dobru je jim nutno přičíst, že mají Ellie opravdu rádi a chovají se k ní velmi ochranářsky. Díky tomu je jim jejich mimořádně frackovité chování odpouštěno. Jak tání pokračuje, naši hrdinové rychle pochopí, že oteplování má jednu zásadní nevýhodu: ohromnou, hrozivou povodeň. Tenčící se ledová hráz je všechno, co stojí mezi světem, který znali a akváriem nadživotní velikosti.

Naši hrdinové se zoufale snaží uniknout před povodní, kterou naopak velmi podporují nevyzpytatelní vodní plazi připravení převzít vládu nad novým zavodněným světem. A teď něco o Sidovi a Diegovi. Diego skrývá tajemství, o které se nepodělil s nikým ze svých přátel: má hrůzu z vody. V potápějícím se světě to může být vážný problém. Sid touží po troše uznání. Chce dokázat, že si zaslouží trochu úcty od svých přátel, přitom potká nové přátele, kteří jej obdivují bezmezně. Poslední - nikoliv však nejmenší - dobrodružství je pokračování nehod naší staré dobré přítelkyně Kryserky. Od tohoto stvořeníčka s ohromným talentem pro přivolávání katastrof můžeme očekávat hodně legrace a akce. Tentokrát bude mít Kryserka mnohem větší, troufáme si říct hrdinskou, roli.

DOBA LEDOVÁ 2: OBLEVA je především nabitou komedií, hýřící akcí, romantikou a nerozbitným přátelstvím. Při tom roztaje srdce všech - nezávisle na věku. DOBA LEDOVÁ se stal jedním z nejúspěšnějších filmů v České Republice, když dokázal přilákat do kin 600 000 diváků.
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)
Doba Ledová 2: Obleva (Ice Age 2: The Meltdown)

Fantastická čtyřka

25. října 2007 v 19:48 | niki piki(:-) |  filmy
Fantastická čtyřka - Fantastic Four
Hrají: Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans, Michael Chiklis, Julian McMahon, Jim Meskimen, James C. Mathis III, Barry Dennen, Bob Joles, Robin Atkin Downes, Quinton Flynn, Peter Lurie
Popis: Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života.
Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost.

Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing.

Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit.
Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou.

Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man.
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)
Fantastická čtyřka (Fantastic Four)

Úsvit mrtvých

25. října 2007 v 19:42 | niki piki(:-) |  filmy
Úsvit mrtvých - Dawn of the Dead
Hrají: Sarah Polley, Ving Rhames, Darren Marsman, Ving Rhames, Mekhi Phifer, Ty Burrell, Boyd Banks, R.D. Reid, Matt Frewer, Bruce Bohne, Ermes Blarasin, Tim Post, Philip DeWilde, Colm Magner, Mike Realba, Philip Mackenzie, Tino Monte, Derek Keurvorst, Neville Edwards, Sandy Jobin-Bevans, Scott H. Reiniger, Ken Foree
Popis: Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer tvoří obsazení v horrorovém apokalyptickém díle podle klasických motivů George Romera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají. Stávají se zombiemi, kteří se potulují a hledají, kde by se dostali k masu a krvi zbylé hrstky dosud živých lidí.

Otrhaná, zubožená skupina přeživších ve Wisconsinu hledá úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí učit, jak se bránit před vzrůstající hordou zombie, ale dalším problémem je, jak zde soužívat spolu se všemi ostatními kteří tvoří poslední baštu lidstva. Nic už nepřipomíná někdejší svět, a tak skupina hledá jakýkoli zdroj, který by je posílil v boji o zbytky lidství a člověčenství.
Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead)
Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead)
Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead)
Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead)
Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead)

Anakonda - Honba za krvavou orchidejí

25. října 2007 v 19:37 | niki piki(:-) |  filmy
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí - Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
Skupina vědců v pasti malajské džungle.
Hrají: Johnny Messner, KaDee Strickland, Matthew Marsden, Eugene Byrd, Morris Chestnut, Nicholas Gonzalez, Denis Arndt, Khoa Do
Popis: Thriller Anakonda: Honba za krvavou orchidejí nás zavádí na ostrov Borneo, kde se v hlubinách džungle údajně vyskytuje velmi vzácná rudá orchidej, která je klíčem k věčnému mládí. Když se do džungle vydá skupina nadšených vědců, aby rostlinu našla a zajistila si tak nejen významný profesní úspěch, ale také velké bohatství, všichni si brzy uvědomí, že je od vysněné trofeje dělí mnohem více než jen nepříznivé počasí a hustý porost.

Temná džungle je domovem nebezpečného predátora, který stráží tajemství krvavých orchidejí a představuje smrtící hrozbu pro každého, kdo se odváží vstoupit do jeho teritoria.
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid)
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid)
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid)
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid)
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid)

Kruh 2

25. října 2007 v 15:14 | niki piki(:-) |  filmy
Kruh 2 - Ring 2, The
Strach uzavírá kruh.
Hrají: Naomi Watts, Sissy Spacek, Simon Baker, David Dorfman, Elizabeth Perkins
Popis: Před dvěma roky šokovala filmové diváky hororová podívaná Kruh, remake kultovního japonského hororu "Ringu" režiséra Hideo Nakaty. Kruh slavil nečekaný a na svůj žánr až nevídaný úspěch po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Film vidělo v naší zemi neuvěřitelných 130 tisíc diváků! Nyní dostal režisér Nakata příležitost natočit v produkci Dreamworks pokračování.

Příběh se odehrává šest měsíců po hrůzostrašných událostech, které rozpoutala videokazeta se zdánlivě nevinným obsahem. Hlavní aktérka prvního Kruhu, investigativní novinářka Rachel Kellerová (Naomi Watts) se synem Aidanem opustí Seattle a přestěhuje se do tichého městečka v Oregonu ve snaze zapomenout a začít nový život. Minulost se ale tak snadno odbýt nedá, zvlášť když v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místě činu policisté naleznou neoznačenou videokazetu. Rachel si uvědomuje, že pomstychtivá Samara se vrátila, aby znovu roztočila kruh nenávisti, teroru a smrti.
Kruh 2 (Ring 2, The)
Kruh 2 (Ring 2, The)
Kruh 2 (Ring 2, The)
Kruh 2 (Ring 2, The)
Kruh 2 (Ring 2, The)

Kruh

25. října 2007 v 14:28 | niki piki(:-) |  filmy
Kruh - Ring, The
Než zemřeš, uvidíš…
Hrají: Naomi Watts, Martin Henderson, Brian (I) Cox, Jane Alexander, Amber Tamblyn, Daveigh Chase, Maury Ginsberg, Richard Lineback, Alan Blumenfeld, Joe Chrest, Ronald William Lawrence, Chuck Hicks, Gary Cervantes, Art Frankel, Billy Lloyd, Guy Richardson
Popis: Japonsko-americký film režiséra Gore Verbinsného je remakem kultovního japonského horroru Ring. Mladá novinářka pátrá po příčinách úmrtí těch, kdo zhlédli záhadnou videopásku.
Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů, jako z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla promítnuta, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové informaci, jenomže, když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jedním ze čtveřice bylo dítě její přítelkyně. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.

Pach krve

25. října 2007 v 12:50 | niki piki(:-) |  filmy
Pach krve - Wrong Turn
Sežerou tě zaživa!
Hrají: Brandon Molale, Vincent Harris, Marcus Fields, Deji LaRay, Noel Gugliemi
Popis: V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského minulého léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch.
Pach krve (Wrong Turn)
Pach krve (Wrong Turn)
Pach krve (Wrong Turn)
Pach krve (Wrong Turn)

Ti druzí

25. října 2007 v 12:11 | niki piki(:-) |  filmy
Ti druzí - The Others
Dříve či později vás dostanou!
Hrají: Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Gordon Reid, Aldo Grilo
Popis: Celosvětově úspěšný horor vzbudil už mimořádnou pozornost na benátském filmového festivalu. Příběh se odehrává na konci druhé světové války - Grace (Nicol Kidmanová) s dvěma dětmi čeká na návrat manžela z bojů v jejich domě v Jersey. Děti trpí alergií na sluneční světlo - dům je proto celý potemnělý a v uzavřeném světě jeho zšeřelých zákoutí se kromě Grace, dětí a služebnictva skrývá cosi dalšího.

Ti druzí se kromě mimořádného diváckého ohlasu setkali i s velmi příznivým přijetím u kritiky. Jde o stylově čistý horor - strach vytvářený atmosférou neustálého ohrožení, bez opulentních speciálních efektů. Pozornosti se dostalo i hereckému výkonu Kidmanové - označovaném za zřejmě její nejlepší vůbec.
Ti druzí (The Others)
Ti druzí (The Others)
Ti druzí (The Others)
Ti druzí (The Others)

Saw 4

24. října 2007 v 20:19 | niki piki(:-) |  filmy
Saw IV - plakát

Popis: V SAW IV. jsou Jigsaw i jeho učnice Amanda mrtví. Po vraždě detektiva Kerryho pomáhají vysloužilí agenti FBI detektivu Hoffmanovi rozluštit hádanku poslední Jigsawovy hry. Velitel zásahové jednotky Rigg se sám ocitne uvnitř smrtelné hry a má pouze hodinu a půl, aby se dostal přes vražedné pasti a zachránil svého přítele a sebe před děsivým koncem...
Saw 4 (Saw IV)
Saw 4 (Saw IV)
Saw 4 (Saw IV)
Saw 4 (Saw IV)

Saw 3

24. října 2007 v 19:08 | niki piki(:-) |  filmy
Saw 3 - Saw III
Jigsaw umírá, a to nejlepší si nechal na konec...
Hrají: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus MacFadyen
Popis: Jigsawovi (Tobin Bell), obávanému mozku v pozadí krutých a promyšlených her, v nichž jeho oběti svádějí boj o vlastní životy, se s pomocí jeho nové učednice Amandy (Shawnee Smith) podařilo znovu uniknout policii a zmizet. Zatímco se mu policejní detektivové marně snaží přijít na stopu, doktor Lynn Denlon (Bahar Soomekh) a Jeff (Angus Macfadyen) se pomalu stávají dalšími pěšáky na jeho zvrhlé šachovnici.
Saw 3 (Saw III)
Saw 3 (Saw III)
Saw 3 (Saw III)
Saw 3 (Saw III)
Saw 3 (Saw III)

Saw 2

23. října 2007 v 21:34 | niki piki(:-) |  filmy
Saw 2 - Saw II
"Ahoj, Michaeli. Chtěl bych si s tebou zahrát takovou hru…"
Hrají: Emmanuelle Vaugier, Shawnee Smith, Erik Knudsen, Glenn Plummer, Beverley Mitchell, Dina Meyer, Donnie Wahlberg, Tobin Bell, Franky G, Mpho Koaho, Barry Flatman, Tim Burd, Lyriq Bent, Noam Jenkins, Tony Nappo, Costas Mandylor, Ho Chow, Conrad Coates, James Gallanders, Billy Parrott, Sam Malkin, Mark Poyser, Darrell Dennis, Christopher Marren
Popis: SAW je zpět. Úžasná vzrušující rafinovaná hra která způsobila zkázu svých obětí loni ve filmu SAW, je tu zpět s dalšími strašlivými hrami na život a na smrt. Když je objevena mrtvola, která opět odpovídá stylu vraha ze SAW, detektiv Eric Matthews (Donnie Wahlberg) zahájí podrobné vyšetřování a rychle přijde na to, že se jedná o téhož vraha. Osm dalších jeho obětí bojuje o holý život a do hry přichází Matthews…

Z téhle show se vypadnout nedá... V téhle show se nehlasuje... V téhle show prostě přežijete, nebo ne...
Saw 2 (Saw II)
Saw 2 (Saw II)
Saw 2 (Saw II)
Saw 2 (Saw II)

Saw - Hra o přežití

21. října 2007 v 19:43 | niki piki(:-) |  filmy
Saw: Hra o přežití - Saw
Po sedm není osm, ale SAW...
Hrají: Dina Meyer, Cary Elwes, Danny Glover, Shawnee Smith, Monica Potter, Tobin Bell, Mike Butters, Paul Gutrecht, Benito Martinez, Ned Bellamy, Avner Garbi
Popis: Geniální vrah, bizardní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Seven (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle skládačku. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí.
Saw: Hra o přežití (Saw)
Saw: Hra o přežití (Saw)
Saw: Hra o přežití (Saw)
Saw: Hra o přežití (Saw)
Saw: Hra o přežití (Saw)

Halloween - H20

18. října 2007 v 19:59 | niki piki(:-) |  filmy
Halloween: H20 - plakát
Popis: Je dvacet roků po halloweenském masakru v Haddonfieldu. Laurie Strode (Curtis) si změnila jméno a nyní žije v malém městečku v Californii se svým synem Johnem (Harnett). Je ředitelkou soukromé školy a každý den se modlí, aby ji její bratr, psychopatický vrah Michael, nenašel. Ten se však objeví právě v den Johnových narozenin. Ale Laurie už nechce nadále utíkat. Chce se Michaela zbavit navždy. V pořadí sedmý film série dějově navazuje na snímek HALLOWEEN 2 a ostatní části ignoruje.

Satan přichází

13. října 2007 v 10:21 | niki piki(:-) |  filmy
Satan přichází - Omen, The
Proroctví je jasné. Znamení jsou nezpochybnitelná. 6. dne, 6. měsíce, roku 2006 přijde jeho den...
Hrají: Predrag Bjelac, Liev Schreiber, Julia Stiles, David Thewlis, Pete Postlethwaite, Mia Farrow, Michael Gambon, Martin Hindy, Kammy Darweish, Reggie Austin, Tonya Graves, Pavel Cajzl, Federico Pacifici, Massimo Bellinzoni, Curtis Matthew
Popis: Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie.

Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje. Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní.

Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván.

Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť.
Satan přichází (Omen, The)
Satan přichází (Omen, The)
Satan přichází (Omen, The)

Amanda Quick - Touha

13. října 2007 v 10:15 | niki piki(:-) |  romány
Quick: Touha

Po smrti otce se mladá pohledná Clare stane neomezenou paní ostrova ležícího při pobřeží jižní Anglie. Její slabosti využije zhýralý sir Nicholas, dívku unese a vězní ji na svém hradě. Ke sňatku ji však nedonutí, protože Clare se podaří uprchnout. Její problémy však tuto ošklivou zkušeností nekončí, neboť její lenní pán se ji rozhodne provdat za svého nemanželského syna Garetha.

Clare netouží stát se manželkou muže, kterého nikdy v životě nespatřila a o němž se domnívá, že dokáže vládnout pouze mečem. Navíc se cítí soběstačná. Protože jí však nezbývá nic jiného, než vnuceného manžela přijmout, souhlasí se sňatkem, ale chce si udržet vládu nad ostrovem. Postupně však začne zjišťovat že, se do svého vnuceného a nemilovaného manžela zamilovala, na ostrově dojde k vraždě a hrdinové jsou vážně ohroženi. Clare se náhle cítí bezmocná, avšak nastává vhodná chvíle, aby Gareth prokázal nejen své válečnické umění, ale i svoji lásku.

Hodnocení: *****

Moudra a citátky

6. října 2007 v 14:58 | niki piki(:-) |  moudra a citáty
Achillovou patou blbce je hlava. - Tvejn -
Základem úspěchu je vybrat si pravý čas. Přijít s něčím moc brzo je stejně špatně jako přijít moc pozdě. - Jacocca -
Důležité je nikdy se nezastavit. - Jacocca -
Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechají ostatním. - Wilde -
Kdo před někým padá na kolena, musí být padlý na hlavu. - A. Brie -
Člověk je dítětem svého díla. - Cervantes -
Existence je dobrodružství své vlastní nemožnosti. - Heidegger -
Jeden nepřítel může zranit dřív, než deset přátel pro tebe učiní něco dobrého. - Swift -
Tajemství cítit se ubohým záleží v tom, mít dosti času, abychom si mohli lámat hlavu jsme-li opravdu šťastni, či nikoli. - Shaw -
Kdo má čas má život. - Florio -
Skutečnými proletáři našich dob jsou pracující matky. - Bridgewater -
Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými. - Ninon de Lenclos -
Žít pouze pro rodinu - je zvířecké sobectví, žít pouze pro jednoho člověka - přízemnost, žít pouze pro sebe-hanba. - Ostrovskij -
Erotika se má k sexualitě tak, jako zisk ke ztrátě. - Kraus -
Náleží k tomu nemnoho umění a práce, aby byl člověk počet, jakmile se však narodil, jest na sebe vzíti péči pilnou a úzkostlivou, aby byl odchován a vychován. - Platón -
Jak smutné pro malíře, jenž miluje blondýnu a nesmí je malovat na svých obrazech, protože se nehodí ke košíčku s ovocem. - Picasso -
Všechno je krásné ve svůj čas. - Sofokles -
Když je ctižádost sama o sobě chybou, přece bývá často příčinou ctnosti. - Quintilianus -
Láska, ta přináší jen nepokoj a strach. - Ovidius -
Člověk je bytost přirozeně společenská. - Aristoteles -
Pravda plodí nenávist. - Ausonius -
Moudrý člověk zůstává v pozadí a tím se právě dostává v čelo lidí. - Lao-c -
Je pořád ještě lepší být ženat než být mrtev. - Moliere -
Život je pevnost, o níž ani já, ani vy nic nevíme. - Napoleon -
Dějiny jsou tou verzí minulých událostí, se kterou se lidé rozhodli souhlasit.
- Napoleon Bonaparte -
Nebojte se velikosti. Někdo se velikým narodí, někdo se velkým stane a někomu je velikost vnucena. - William Shakespeare -
Fantazie je důležitější než znalosti. - Albert Einstein -
Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání. - Mark Twain -
Člověk není poražen, dokud si porážku nepřipustí. - Josephus Daniels -
Tragédie života spočívá někdy v tom, že dostaneme, po čem toužíme. - Maugham -
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe. - Lao-Tse -
Lenost je strach před očekávanou prací. - Cicero -
Štěstí je vždy to, co za ně právě pokládáme. - Romains -
Nedůvěra je moudrost hlupáků. - Shaw -
Chceš realizovat své sny? Probuď se! - Kipling -
Úspěch je něco, co ti přátelé nikdy neodpustí. - J.Tuwim -
Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou. Ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to se nevyvraždit. - Werich -
Píle je nejlepším pomocníkem prostředního nadání. - Seneca -
Lidé rozumem silní ovládají jiné přirozeně. - Aristoteles -
Nikdy nevíte, co dokážete, dokud jste to nezkusili. - Adams -
Optimista tvdí, že žijeme v nejlepším ze všech světů, a pesimista se obává, že je to pravda.
-Irving Cesar -
Vydržet je více než pokusit se. Překonat nepřátelský osud, nenechat se odradit žádnými obtížemi, zachovat odvahu tam, kde ji jiní ztrácejí, kdo by pochyboval o tom, že toto je velikost?
-William Makepeace Thackevay -
Proč potřebuje letectvo drahé nové bombardéry? Copak si lidé, které jsme v průběhu let bombardovali, na něco stěžovali? - George Wallace -
Vzdělání není o tom, kolik jste si toho zapamatovali, ani kolik toho znáte. Je to schopnost rozlišovat mezi tím, co víte, a tím, co nevíte. - Anatole France -
Lidé jsou ze tří čtvrtin zlí. Ta poslední čtvrtina ujde. - Maillol -

Twilihgt sága: Rozbřesk - 1.část
V kinech: 17.11.2011