Mona - Shooting The Moon

Duben 2008

Charlieho andílci

22. dubna 2008 v 17:51 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Charlieho andílci - Charlie's Angels

Tenká červená linie

22. dubna 2008 v 17:40 | niki piki(:-) |  filmy

Tenká červená linie - The Thin Red Line

Každý bojuje svoji vlastní válku.
Hrají: Mickey Rourke, Donal Logue, Sean Penn, Adrien Brody, James Caviezel, Ben Chaplin, Nick Nolte, John C. Reilly, John Travolta, John Cusack, Woody Harrelson, Thomas Jane, Elias Koteas, George Clooney, Jared Leto, Tim Blake Nelson, Dash Mihok, Danny Hoch, Nick Stahl
Popis: Lehké vlny omývají pláže bezejmenného tichomořského ostrova a na jeho břehu si dvojice bílých mladíků v khaki šortkách a psími známkami na krku hraje s domorodými dětmi. Idylický obraz horkého odpoledne a poklidné rozjímání přeruší přízračný příjezd lodi americké armády. Oba dezertéři jsou kvapem dopraveni na mateřskou invazní loď ke své rotě. Pro vylodění u ostrova Guadalcanal je potřeba každého muže. Jedna z nejkrutějších bitev II. světové války je v plném proudu a rota Charlie má nahradit "úřadující" jednotky námořní pěchoty. Jaké utrpení bude znamenat pro každého ze zúčastněných však zatím nikdo netuší.

TENKÁ ČERVENÁ LINIE je dlouho očekávaným návratem Terrence Malicka na režisérskou sesli. Malick debutoval v hraném filmu snímkem Badlands, který se setkal s více než příznivým ohlasem diváků i kritiky a již jeho druhý film (Nebeské dny) posbíral řadu hodnotných cen za nejlepší režii (mj. Cena newyorských filmových kritiků, Cena MFF Cannes). V hlavních rolích excelují Sean Penn (Carlitova cesta, Hra, nominace na Oscara za Mrtvý muž přichází) a Jim Caviezel (Wyatt Earp, G. I. Jane), zbytek obsazení je pak přehlídkou současné mužské hollywoodské elity.

Mladý černý hřebec

22. dubna 2008 v 17:38 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Mladý černý hřebec - The Young Black Stallion

Metro

22. dubna 2008 v 17:28 | niki piki(:-) |  filmy
Metro - Creep
Tvoje cesta končí zde...
Hrají: Charles Peterson , Elias Castillo
Popis: Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití.

Zakletá Ella

22. dubna 2008 v 17:25 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Zakletá Ella - Ella Enchanted

Tanec s vlky

22. dubna 2008 v 17:18 | niki piki(:-) |  filmy
Tanec s vlky - Dances With Wolves
Western o muži, který hledal smrt a našel sám sebe.
Hrají: Kevin Costner, Mary McDonnellová, Graham Greene, Rodney A. Grant, Floyd Crow Westerman, Maury Chaykin
Popis: Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů.

Forrest Gump

22. dubna 2008 v 17:17 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Forrest Gump - Forrest Gump

Já, mé druhé já a Irena

22. dubna 2008 v 17:07 | niki piki(:-) |  filmy
Já, mé druhé já a Irena - plakát
Popis: Seznamte se s mou mališkostí. Jmenuji se Charlie. A jsem docela milej kluk. Tvrdě makám u policie už 17 let a jsem v pohodě. Už dávno jsem překousl, že mi manželka zahejbala s jedním černým, intelektuálním trpaslíkem. Taky mi došlo, proč mí synátoři, který nezřízeně miluju a jsou jediný, kdo mě bere vážně, jsou tak chytrý, ale také úplně černí. Mám rád klídek a to už musí být, abych na někoho vystartoval. Ale mý Alter ego mi to kazí. Mý druhý Já je hrozný. Chlastá, pere se a miluje divokej sex. A říká si Hank. A jestli ho chcete nasrat, stačí jen přidat plyn. Čeká na to. To jsem teda zvědavej, jak to s náma dopadne. Šíleně jsme se oba zakoukali do Ireny, co zakoukali, prostě láska jako trám. A Irena, po tý jde celá hajzlovská banda, v čele s jejím bejvalým zaměstnavatelem a milencem v jedný osobě a po všech jdou policajti. I po mně. Šílená honička začíná a já jsem si zapomněl v motorestu svý léky, který musím brát každých 6 hodin, jinak blbnu. Mám totiž pokročilý rozpad osobnosti provázený narcisistní schizofrenií. Teda, jak tohle dopadne?

Mezi námi děvčaty

22. dubna 2008 v 17:06 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Mezi námi děvčaty - Freaky Friday

Devět životů

22. dubna 2008 v 17:01 | niki piki(:-) |  filmy
Devět životů - Unstoppable
Hrají: Wesley Snipes, Jacqueline Obradors, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kim Coates, Vincent Riotta, Nicholas Aaron, David Fleeshman, Andrew Dolan, Velizar Binev, Assen Blatechki, Krasimir Kutzoparov, Andrew Pleavin, John Chancer, George Innes, Bud Davis
Popis: Dean Cage (WESLEY SNIPES), bývalý člen jednotky speciálních vojenských operací, je omylem označen za agenta CIA a unesen. Únosci mu vstříknou do těla drogu, díky které mohou ovládat jeho mysl. Chtějí využít jeho schopností a speciálního výcviku. Dean má jen jeden den na záchranu svého života. Musí utéct, najít protilátku a zahnat démonické představy, které se pod vlivem drogy objevují. Pokud se mu to nepovede, na konci dne zemře.

Trója

21. dubna 2008 v 12:39 | nikii piki(:-) |  videa k filmům
Trója - Troy

Tajemství nesmrtelných

21. dubna 2008 v 12:34 | niki piki(:-) |  filmy
Tajemství nesmrtelných - Tuck Everlasting
Hrají: Alexis Bledel, William Hurt, Sissy Spacek, Ben Kingsley, Amy Irving, Victor Garber, Elisabeth Shue, Robert Randolph Caton, Bob Coletti, Bruce Hefke, Scott Bairstow, Richard Pilcher, Bradley Coryell, John Badila, Kyle Prue, Neal Moran, Irving Jacobs, Dominic Angelella, Maurice Philogene, Beau Russell, Dillion Gardner, Lester Horn, Sam De Crispino
Popis: Dospívající Winnie Fosterová, kterou tyranizuje její matka, hledá svobodu na toulkách v lesích. Spřátelí s Jessem Tuckem, který se nepodobá nikomu, s nímž se Winnie doposud setkala, a chlapec ji představí své milující rodině, která dívku přijme mezi sebe. A Winnie postupně zjišťuje, že Tuckovi skrývají mocné tajemství, které navždy změní její život.

Loupež po italsku

21. dubna 2008 v 12:31 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Loupež po italsku - The Italian Job

Škola superhrdinů

21. dubna 2008 v 12:27 | niki piki(:-) |  filmy
Škola Superhrdinů - Sky High
Nová generace zachránců světa...
Hrají: Michael Angarano, Kurt Russell, Kelly Preston, Danielle Panabaker, Mary Elizabet Winstead, Steven Strait, Hans Hernke, Dee Jay Daniels, Nicholas Braun, Will Harris, Dustin Ingram
Popis: V novém dobrodružství studia Walt Disney uvidíte plno superhrdinů i populární hollywoodské herce Kurta Russella a Kelly Preston. První rok na střední škole je vždycky obtížný. Tím víc, když nastupujete na střední školu pro superhrdiny, rodiče jsou legendání zachránci světa Velitel (Russell) a Raketa (Preston), ale u vás se zatím neobjevil ani sebemenší náznak nějakých zvláštních schopností. Ten nešťastník se jmenuje Will Nezdolný a potíže ho provázejí od prvního dne. Nakonec ale i on objeví své superschopnosti. Ty by mu ale byly málo platné, kdyby neměl skvělé parťáky!


Pyšná princezna

21. dubna 2008 v 12:19 | niki piki(:-) |  filmy
Pyšná princezna - plakát
Popis: Pohádka vypráví o tom, jak dobrý král Miroslav, vládnoucí moudře a spravedlivě ve své zemi, probudil v pyšném srdci krásné princezny Krasomily, dcery vladaře Půlnočního království, úctu k práci a lásku k lidem.

Král Škorpión

21. dubna 2008 v 12:17 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Král Škorpión - The Scorpion King

Rolničky, kam se podíváš

21. dubna 2008 v 12:13 | niki piki(:-) |  filmy
Rolničky, kam se podíváš - Jingle All the Way
Arnie připravuje skvělé vánoce pro svého syna...
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Jake Lloyd, James Belushi, David Andrew Nash, Matthew Feeney, Phil Hartman, Martin Mull, E.J. De La Pena, Harvey Korman, Richard Moll
Popis: Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboun je hračka a velké přání miliónů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší.

Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromeček, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a překonat všechny nástrahy, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal.

60 sekund

21. dubna 2008 v 12:10 | niki piki(:-) |  videa k filmům
60 sekund - Gone in 60 Seconds: The Ride

Přežily jsme Ardeny

21. dubna 2008 v 12:03 | niki piki(:-) |  filmy


Popis: V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako "bitva o výběžek". Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území.

Twilihgt sága: Rozbřesk - 1.část
V kinech: 17.11.2011