Mona - Shooting The Moon

Červen 2008


Kdysi dávno v Mexiku

25. června 2008 v 19:15 | niki piki(:-) |  filmy
Kdysi dávno v Mexiku - Once Upon a Time in Mexico
Sága o mýtickém hrdinovi s kytarou.
Hrají: Antonio Banderas, Salma Hayek, Johnny Depp, Mickey Rourke, Eva Mendes, Danny Trejo, Enrique Iglesias, Willem Dafoe, Marco Leonardi, Cheech Marin, Rubén Blades, Gerardo Vigil, Pedro Armendáriz Jr., Julio Oscar Mechoso, Tito Larriva, Miguel Couturier, Tony Valdes, José Luis Avendaño, Rodolfo De Alexandre, Natalia Torres, Steve Constancio, Troy Robinson, Ermahn Ospina, Luz María Rojas, Mario Simon, Bernard Hacker, Cecilia Tijerina, Carola Vázquez, René Gatica, Silvia Santoyo
Popis: Sága o mýtickém hrdinovi s kytarou - El Mariachim (Antonio Banderas) pokračuje velkolepým akčním filmem Roberta Rodrigueze Kdysi dávno v Mexiku.
El Mariachi (Banderas) je poznamenán tragédií a uchýlil se k odloučenému životu v ústraní. Když jej ale zkorumpovaný agent CIA Sands (Johnny Depp) najme k překažení plánu zákeřného bosse Barilla (Willem Dafoe), který má v úmyslu zabít mexického prezidenta, samotářský hrdina je donucen svůj úkryt opustit a vydat se vstříc novému dobrodružství.

El Mariachi, kterého i tentokrát doprovázejí dva věrní pomocníci Lorenzo (Enrique Iglesias) a Fideo (Marco Leopardi), má však také vlastní důvod k návratu - krvavou pomstu.
Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)
Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)
Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)
Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)
Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)

Madagaskar 2

25. června 2008 v 19:13 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Madagaskar 2 (Madagascar: The Crate Escape)Statečné srdce

25. června 2008 v 19:06 | niki piki(:-) |  filmy
Statečné srdce - Braveheart
Hrají: Mel Gibson, Sean Lawlor, Brian Cox, Sophie Marceau, Alun Armstrong, Catherine McCormack, Brendan Gleeson, Ian Bannen, David O'Hara, Peter Mullan, James Robinson, Sandy Nelson, James Cosmo, Sean McGinley, Alan Tall, Andrew Weir, Gerda Stevenson, Ralph Riach, Mhairi Calvey, Patrick McGoohan, Peter Hanly, Stephen Billington, Barry McGovern, Angus Macfadyen, John Kavanagh, Tommy Flanagan, Julie Austin, Alex Norton
Popis: Film je inspirovaný skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13.století postavil do čela odporu proti anglickému králi Eduardovi I. William se tajně oženil, aby se jeho žena Murron [Marn] vyhnula králem nařízenému právu první noci. Jednoho dne se ji však pokusí znásilnit angličtí vojáci, a když ji William brání, je prohlášen za psance a Murron popravena. Wallace se postaví do čela odporu proti anglické vrchnosti a získává spojence v princezně Isabelle, díky které se vyhne většině králových nástrah. Nakonec je však Wallace kvůli zradě vlastního vojska zajat.
Statečné srdce (Braveheart)
Statečné srdce (Braveheart)
Statečné srdce (Braveheart)

Lovci draků

25. června 2008 v 19:04 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Lovci draků (Chasseurs de dragons)P.S. Miluji Tě

25. června 2008 v 18:58 | niki piki(:-) |  filmy
P.S. Miluji Tě - P.S. I Love You
Slova, pro něž stojí za to žít. MILUJI TĚ...
Hrají: Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow, Gina Gershon, James Wesley Marsters, Kathy Bates
Popis: Holly Kennedy je krásná a chytrá a je provdána za lásku svého života - Gerryho. Když však Gerry náhle zemře, ztratí i Holly chuť žít. Jediný člověk, který jí může pomoci, tu již bohužel není. Nikdo nezná Holly lépe než Gerry. Takže to, co nachystal ještě před smrtí, se zdá jako dobrý plán.

Před tím, než Gerry zemřel, napsal Holly několik dopisů, které jí mají provázet nejen v jejím smutku, ale také ve znovuobjevování sebe sama. První vzkaz dorazí v den Hollyiných 30. narozenin ve formě dortu a k jejímu zděšení i nahrané magnetofonové pásky, kde jí Gerry nabádá, aby si vyšla ven a slavila. Během následujících týdnů a měsíců přichází neobvyklým způsobem další dopisy, každý z nich ji posílá do nového dobrodružství a každý také končí slovy: P.S. Miluji Tě.

Hollyina matka a její nejlepší kamarádky, Sharon a Denise, se začínají obávat, že Gerryho dopisy drží Holly stále připoutanou k minulosti, ale ve skutečnosti ji posouvají dál směrem k nové budoucnosti.
P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You)
P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You)
P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You)
P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You)
P.S. Miluji Tě (P.S. I Love You)

Iluzionista

25. června 2008 v 18:56 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Iluzionista - Illusionist, The
Desperado

25. června 2008 v 18:44 | niki piki(:-) |  filmy
Desperado - Desperado, The
Krvelačný mstitel s kytarovým pouzdrem plným pistolí.
Hrají: Antonio Banderas, Salma Hayek, Joaquim de Almeida, Steve Buscemi, Carlos Gomez, Quentin Tarantino, Danny Trejo, Cheech Marin, Tito Larriva, Angel Aviles, Abraham Verduzco, Carlos Gallardo, Albert Michel Jr., David Alvarado, Angela Lanza, Mike Moroff, Robert Arevalo, Gerardo Moscoso, Peter Marquardt, Consuelo Gómez, Jaime de Hoyos, Cristos, Richie Gaona, Mark Dalton, Tommy Nix, Patricia Vonne, Elizabeth Rodriguez, Reinol Martinez
Popis: Kdysi byl nejlepším Mariarchim (kytarista a zpěvák) na americko-mexické hranici. Jednoho dne ale omylem zkřížil zájmy místní narkomafie a byl donucen bojovat o svůj život. V litém střetnutí zabili překupníci jeho krásnou dívku a zmrzačili mu ruku. V pouzdře na kytaru teď proto nosí úctyhodnou sbírku střelných zbraní a jediným smyslem jeho života se stala pomsta. poslední z překupníků (všichni ostatní už odpykali svůj omyl smrti) jménem Bucho je stejně mocný jako nemilosrdný a dříve než nastane chvíle konečného účtování, musí se Mariarchi doslova prostřílet zástupy jeho krvelačných pistolníků. Desperada natočil mladý americký režisér hispánského původu Robert Rodriguez jako pokračování svého poloamatérského snímku El Mariarchi. Filmový nadšenec Rodriguez vyrobil první díl za sedm tisíc dolarů, které získal jako pokusný pacient při testování nových nevyzkoušených léků. Do hlavních rolí obsadil své přátele a příbuzné. Sám režíroval, stál za kamerou a nakonec i stříhal. Hotový film o potulném zpěvákovi, který je omylem považován za nájemného vraha a dostane se tak do konfliktu s místní narkomafií, padl do oka lidem ze společnosti Columbia, která jej uvedla do širší distribuce. Kritika pěla ódy na stylovou vytříbenost poloamatérského díla a diváci se výborně bavili. Rodriguez se stal hýčkaným dítětem Hollywoodu. Pokračování El Mariarchiho s Antoniem Banderasem v hlavní roli bylo natáčeno už v plně profesionálních podmínkách, stálo tisíckrát víc než první díl a na letošním festivalu v Cannes vzbudilo nadšení v řadách novinářů i diváků.
Desperado (Desperado, The)
Desperado (Desperado, The)
Desperado (Desperado, The)
Desperado (Desperado, The)
Desperado (Desperado, The)

Okrsek 13

23. června 2008 v 19:09 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Okrsek 13 - Banlieue 13X - Men

23. června 2008 v 19:08 | niki piki(:-) |  filmy
X-Men - X-Men
Hrstce můžeš věřit, ostatních se obávej.
Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, Famke Janssen, James Marsden, Halle Berry, Anna Paquin, Tyler Mane, Rebecca Romijn, Bruce Davison, Shawn Roberts, Scott Leva, Sumela Kay, Shawn Ashmore, Daniel Magder, Matt Weinberg, Adam Robitel, David Brown, Ray Park, Matthew Sharp, Rhona Shekter, Kenneth McGregor, Donna Goodhand, John Nelles, George Buza, Darren McGuire, Carson Manning, Aron Tager, Kevin Rushton, Doug Lennox
Popis: Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu.
Nejcitelnějí potřebu naučit mutanty jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má porfesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval.

Akční sci-fi film s názvem X-Men natočil režisér Bryan Singer (např. Nadaný žák) podle veleúspěšného comicsového příběhu. Kromě zábavy, použití triků a vynalézavých futuristickýžh kostýmů nelze ignorovat ani hlubší filosofický podtext.
Mohou existovat vedle sebe lidé a mutanti? Jak jsme připraveni respektovat vzájemné rozdílnosti i podobnosti? Je to o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopit svoje zvláštnosti. A to jsou aktuální otázky ve chvíli, kdy jsou stránky novin plné úvah o klonování, geneticky upravených potraviných a slovo mutant jakoby patřilo do našeho slovníku odjakživa.
Ve filmu uvidíme herce, jako je: Hugh Jackman, Patrick Stewart (známý ze Start Treku), Ian McKellen, Famke Janssen a mnoho dalších. Sugestivní hudbu zkomponoval Michael Kamen, který má na svém kontě skoro 80 filmových titulů jako např. 101 Dalmatinů, Opus pana Hollanda, Don Juan DeMarco. Se zatajeným dechem budete sledovat dobrodružství o schopnostech, které v sobě každý člověk může skrývat.
X-Men (X-Men)
X-Men (X-Men)
X-Men (X-Men)
X-Men (X-Men)
X-Men (X-Men)


Smlouva s ďáblem

23. června 2008 v 18:42 | niki piki(:-) |  filmy
Smlouva s ďáblem - Bedazzled
Hrají: Brendan Fraser, Elizabeth Hurley, Frances O'Connor, Orlando Jones, Paul Adelstein, Miriam Shor, Toby Huss, Gabriel Casseus, Brian Doyle-Murray, Jeff Doucette, Aaron Lustig, Rudolf Martin, Julian Firth, Iain Rogerson, Biddy Hodson, Roger Hammond, William Osbourne, Laurel A. Ward, Beverly Wiles, Robert Ambrose, Suzanne Herrington, Bonnie Somerville, Sadie Stratton, David Bain, William Salyers, Tom Woodruff Jr., William Marquez, Ilya Morelle
Popis: Sám ďábel v sukni (Liz Hurley) potká Elliota Richardse (Brendan Fraser) lehce přihlouplého dobráka, zamilovaného do kolegyně v práci Alison Gardnerové (Frances O´Connor). Aby získal náklonnost své kolegyně, podepíše Elliot smlouvu s krasavicí ďáblicí, která, jak později Elliot zjistí, má velmi zlomyslný smysl pro humor. Za Elliotovu duši mu splní sedm přání. Tak za prvé, Elliot chce být bohatý, silný a ženatý s Alison. Stane se. Další ráno má vše, co chtěl, ba ještě víc: je kolumbijským drogovým magnátem! Žádný problém, říká si Elliot, ještě je 6 přání. A co takhle být necitlivějším a nejúžasnějším mužem na světě? Jasně - Elliot je v momentě nejufňukanější, nejukoktanější hlupák. Tak takhle ne. Co tedy být nejlepším basketbalistou? Elliot láme všechny rekordy NBA, ale bohužel není oceněn. Mladý muž se učí tvrdé cestě opatrnosti ve vybírání přání. A ďáblice, stále krok před ním, bujaře mu servírujíc "upravené" verze jeho tužeb, vrací ho každým z jeho nových životů do živoucího pekla. Mrcha.

Deník Bridget Jonesové

23. června 2008 v 18:37 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Deník Bridget Jonesové (Bridget Jone's Diary)Múzy

23. června 2008 v 18:26 | niki piki(:-) |  řecké postavy
Múzy - (latinsky Musae) jsou v řecké mytologii dcery nejvyššího boha Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Jsou to bohyně všeho umění.
Bylo jich devět, takto k nim přináležela jednotlivá umění:
 • Kalliopé - epické básnictví; mívala voskové tabulky a rydlo
 • Euterpé - hudba; zobrazována jako dívka s flétnou
 • Erató - milostná poezie; zobrazována s lyrou v levé ruce a s Erótem
 • Thaleia - veselé básnictví a komedie; mívala divadelní škrabošku a pastýřskou hůl
 • Melpomené - tragédie; mívala tragickou masku a hlavu zdobenou břečťanem
 • Terpsichoré - tanec; mívala lyru
 • Kleió - dějepisectví; mívala svitek rukopisu
 • Úrania - astronomie; mívala globus
 • Polyhymnia - hymnický a sborový zpěv; neměla žádné symboly, bývala zobrazována zahalená a zamyšlená
Pro současníka jsou dějepisectví a astronomie rozhodně víc vědy než umění, naopak to viděli staří Řekové. Oni prý chápali sochařství a malířství spíše jako řemeslo. Zajímavé jsou také počty Múz, někdy jich bylo uvedeno pouze sedm, jindy dokonce jenom čtyři nebo tři. Někdy se také mluví jenom o Múze, jako by se jednalo o jedinou postavu. V nejstarších textech jsou uváděny tři zcela odlišné Múzy jménem Meleté - "Pečlivost", Mnémé - "Paměť" a Aoidé - "Zpěv". Ale tak už to v bájích a mýtech chodí.
Vystupovaly většinou ve sboru. Je jim zasvěcen vavřín, včela a cikáda, symbol věčného zpěvu. Byly ušlechtilé a krásné jako bohyně, žily s bohy na Olympu, ale také pobývaly u pramenů v Boiótii či na Parnasu. Bylo samozřejmé, že milovaly tanec a zpěv, který obveseloval bohy i Múzy samotné. Z bohů nejbližší jim byl Apollón, ale ochraňovali je všichni, s výjimkou boha války Area, ten se k nim choval velice nerudně.
Působily vždy blahodárně, přinášely harmonii, pomáhaly novým osadníkům najít klid a domov. K lidem byly laskavé a příjemné, zejména k básníkům, hercům, pěvcům i dramatikům, ti všichni byli jejíich oblíbenci. Propůjčovaly jim posvěcení básnické a umění věštecké. Ovšem jenom do té doby, kdy je někdo urazil nebo se nad ně chtěl povyšovat. Tak se vypráví, že vzaly hlas, sluch i zrak pěvci Thamyrovi, který se chlubil, že je v jakési soutěži porazil. Nejvyšší bůh Zeus zase zahubil thráckého krále Pyrénea, který se chtěl Múz zmocnit.
Odraz v umění
 • Byla jim zasvěcena řada chrámů, nejznámější je Múseion v Alexandrii - "Chrám Múz", který založil ř. 308 př. n. l. egyptský král Ptolemaios I. V něm byly soustředěny všechny poklady řeckého písemnictví, více než 700 tisíc svitků. Později se stal největším uměleckým a vědeckým pracovištěm celého antického světa.
 • Antičtí umělci Múzy obvykle nezobrazovali celé, zpravidla jenom jejich atributy. Jejich podoby jsou zachovány především na vázových malbách, reliéfech a sochách. Z nejlepších jsou:
  • socha Polyhymnie v berlínských státních muzeích
  • socha Melpomené v pařížském Louvru
  • socha Terpsichoré v neapolském Národním muzeu
  • v Síni Múz ve Vatikánském muzeu jsou sochy všech Múz

Anastázie

23. června 2008 v 18:23 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Anastázie (Anastasia)


Hvězdný prach

22. června 2008 v 20:44 | niki piki(:-) |  filmy
Hvězdný prach - Stardust
Příběh, který stvořila sama Fantazie.
Hrají: Ian McKellen, Ben Barnes, Charlie Cox, Sienna Miller, Henry Cavill, Nathaniel Parker, Peter O'Toole, Mark Strong, Jason Flemyng, Rupert Everett, Michelle Pfeiffer, Claire Danes, Sarah Alexander, Mark Williams, Dexter Fletcher, Robert De Niro, Bimbo Hart, Alastair MacIntosh, David Kelly, Kate Magowan, Melanie Hill, Darby Hawker, Frank Ellis, Mark Heap, Struan Rodger, David Walliams, Julian Rhind-Tutt, Adam Buxton, Joanna Scanlan
Popis: Ten příběh začíná pádem hvězdy. Není se ostatně čemu divit, když se na jeho vzniku tolik hvězd podílelo. Napsal ho Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti, režíroval Matthew Vaughn, autor stylově čisté gangsterky Po krk v extázi, a hrají v něm takoví herci jako Robert De Niro, Michelle Pfeiffer nebo Claire Danes. Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. Pokud si všichni výše zmínění tvůrci přáli natočit úžasnou podívanou, která naplní pravý obsah slova velkofilm, pak tahle pověra platí.

Tristan Thorne (Charlie Cox) je prosťáček z anglické vísky Zeď (příhodně pojmenované podle kamenného valu, který ji obklopuje a chrání před paralelním světem za jejími hranicemi). Miluje místní krasavici Victorii (Sienna Miller) a to tak, že je pro ni schopen čehokoliv. Třeba výpravy do zapovězeného světa za zdí, odkud jí hodlá přinést spadlou hvězdu. Netuší ovšem, že ta po svém dopadu získala podobu krásné dívky jménem Yvaine (Claire Danes) a že nebude jediný, kdo po ní touží. Proti sobě má přitom velmi mocné soupeře - všehoschopného prince, jemuž má hvězda pomoci k získání trůnu, a ohavnou čarodějnici (Michelle Pfeiffer), jíž by spořádání Yvainina srdce zajistilo věčné mládí a krásu.

Největším nepřítelem si ale nakonec bude Tristan sám, protože ho ani ve snu nenapadlo, že by se do dárku pro dívku svých snů mohl zamilovat. Pohádkový příběh pro všechny bez ohledu na "počet letokruhů", vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby a ta se okamžitě stala bestsellerem, začalo se mluvit o filmovém zpracování. Fantastická předloha si ale musela počkat až na chvíli, kdy budou její triky technicky realizovatelné tak, aby to nepůsobilo směšně.
Hvězdný prach (Stardust)
Hvězdný prach (Stardust)
Hvězdný prach (Stardust)
Hvězdný prach (Stardust)
Hvězdný prach (Stardust)

Temný rytíř

21. června 2008 v 21:14 | niki piki(:-) |  videa k filmům
Temný rytíř (The Dark Knight)


Sweeney Todd - Ďábelský holič z Fleet Street

21. června 2008 v 20:49 | niki piki(:-) |  filmy
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street - Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Nikdy nezapomenout. Nikdy neodpustit.
Hrají: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Anthony Head, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Ed Sanders, Gracie May, Ava May, Gabriella Freeman, Jody Halse, Aron Paramor, Lee Whitlock, Nick Haverson, Mandy Holliday, Colin Higgins, John Paton, Graham Bohea, Daniel Lusardi, Ian McLarnon, Phill Woodfine, Toby Hefferman, Charlotte Child, Kira Woolman, Helen Slaymaker, Jess Murphy
Popis: Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweenyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne zprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí...
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)

Ong - bak

21. června 2008 v 20:48 | niki piki(:-) |  videa k filmům
- Ong-bak

Harry Potter a Fénixův řád

21. června 2008 v 19:58 | niki piki(:-) |  filmy
Harry Potter a Fénixův řád - Harry Potter and the Order of the Phoenix
Hrají: Daniel Radcliffe, Harry Melling, Kathryn Hunter, Fiona Shaw, Geraldine Somerville, Robert Pattinson, Ralph Fiennes, Natalia Tena, Brendan Gleeson, Gary Oldman, Mark Williams, David Thewlis, Maggie Smith, Julie Walters, Emma Watson, Rupert Grint, James Phelps, Oliver Phelps, Bonnie Wright, Robert Hardy, Jason Isaacs, Michael Gambon, Imelda Staunton, Tom Felton, Joshua Herdman, Katie Leung, Matthew Lewis, Alan Rickman
Popis: Nastává pátý rok v Bradavicích,který je pro Harryho Pottera a jeho přátele Rona a Hermionu ještě temnější než obvykle!Lord Voldemort nabyl zpět svou ztracenou moc a ačkoliv se Harry o jeho návratu snaží kouzelnické společenstvo přesvědčit,moc se mu to nedaří a on se tak ocitne v síťi intrik a pomluv.

Na místo učitele Obrany proti černé magii nastupuje ohavná profesorka Dolores Umbridgeová,která je přivrženkyňí Ministerstva kouzel a veškerými možnými způsoby se snaží zpochybnit návrat lorda Voldemorta a ujmout se nastolení řádu v Bradavicích.Harry proto se svými přáteli založí tajnou organizaci zvanou Brumbálova armáda,kde se hrstku studentů snaží učit opravdovou Obranu proti černé magii,aby je připravil na nečekaný boj.

V Bradavicích se vše začne obracet vzhůru nohama,ale Harry i přesto zakusí taje lásky a svůj první polibek.Brzo se však bude muset utkat s lordem Voldemortem a jeho Smrtijedy,zjístí některá další fakta ze své minulosti a ztratí milovaného člověka.
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

Twilihgt sága: Rozbřesk - 1.část
V kinech: 17.11.2011